1 ay önce Gündem

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) kadrosunda, Ankara ve Kocaeli'de çalıştırılmak üzere 236 araştırmacı ve teknik destek personeli alacak.

1 ay önce Ekonomi

Son dönemde ülke genelinde et fiyatlarına art arda gelen zamlar Kocaeli'de de etkisini gösterdi. Özellikle Et ve Süt Kurumu'nun kendi mağazalarında yaptığı yüzde 25'lik zam ile birlikte, kırmızı et fiyatlarında önemli bir artış yaşandı. Şubat ayından bu yana geçen süre içerisinde dana kıyma, dana kuşbaşı ve dana biftek gibi ürünlerde 100 TL ve üzeri zamlar dikkat çekiyor.

1 ay önce Gündem

Yüksek enerji maliyetleri ve Rusya savaşı ile başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada etkili olan doğalgaz krizi, tasarruflu ve uygun fiyatlı ürünleri ön plana çıkardı.

1 ay önce Çorlu

Çorlu’da jandarma ekiplerince bir şüphelinin adresinde yapılan aramada, çok miktarda uyuşturucu, suç aleti, telefon ve para ele geçirildi.

1 ay önce Gündem

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Kamuda tasarruf konusunda “yasal düzenlemelere” de ihtiyaç duyulacağına vurgu yaptı… Tasarruf ve verimlilik gibi “ekonominin olmazsa olmazı” iki parametre için, neden yasal düzenlemeye ihtiyaç duyulduğu sorusuna ise yanıt aranmadı…

1 ay önce Gündem

İstanbul merkezli 8 ilde 'Forex' vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçu işleyen şahıslara yönelik eş zamanlı 'Sibergöz-32' operasyonunda 19 şüpheli gözaltına alındı.

1 ay önce Gündem

İzmit Belediyesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında hazırladığı etkinlikler bugün belediye meydanında devam edecek.

1 ay önce Çerkezköy

Çerkezköy’de Milli Gençlik Derneği Tekirdağ İl Temsilciliği bünyesinde bulunan gençlerce, Kartaltepe Piknik Alanında bulunan çöpler ve atıklar toplandı.

1 ay önce Genel

İstanbul'da, "Mahzen-29" operasyonu kapsamında gözaltına alınan 32 şüpheliden 15'i tutuklandı.

1 ay önce Yaşam

İzmit Belediyesi ailesi, kentteki Kıbrıs gazilerini ziyaret ederek saygı ve minnet duygularını dile getiriyor.