11:56 Genel

Altın yatırımı yapanlar ve altın fiyatlarını takip edenler dikkat! 22 Nisan 2024 Pazartesi günü altın fiyatları düşüş eğiliminde. Peki, gram altın ne kadar, çeyrek altın kaç TL? İşte güncel altın fiyatları ve piyasadaki son durum...

11:45 Çerkezköy

Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü , “Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920'de milletimizin önünde yepyeni bir ufuk açılmış, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesine dayalı laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır.” dedi.

11:39 Gündem

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2025 yılında yapılacak olan 20. Somut Olmayan Kültürel Miras Hükümetlerarası Komite Toplantısı’nda değerlendirilmek üzere üç kültürel miras unsurunu daha Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nde (UNESCO) aday gösterdi.

11:31 Gündem

Türkiye'nin kültür ve turizm alanındaki gelişimine katkı sunmak adına, Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Haftası dolayısıyla, Milli Kütüphane kullanıcılarına benzersiz bir hizmet sunuyor.

11:20 Ekonomi

Geçtiğimiz hafta sonu sosyal medyada başlatılan bir boykot vardı. Nedeniyse hem kalite hem de miktarsal bazda tüketici aleyhine girişimleri ile giderek daha fazla hayal kırıklığı yaratan yeme-içme sektörüydü. Yukarıda sadece bir cümle içinde kullandığım bu sorunun tanımını ayrıntıları ile 29 Ocak tarihinde kaleme almıştım. Yazımda; hayal kırıklığı yaratan üç tip enflasyonu okuyabilirsiniz: Skimpflasyon, shrinkflasyon ve tabiri caizse tutturabildiğine, kafasına göre zam yapan kurumların yarattığı

11:17 Ekonomi

Değerli okurlar, bildiğiniz üzere, 2021’de enflasyon düzeltmesi şartları oluşmuş ancak Vergi Usul Kanununa eklenen Geçici 33. madde ile uygulama 2023 yılı sonuna kadar ertelenmişti.

11:14 Gündem

Günümüzde birçok işletme, ödemelerin IBAN üzerinden yapılmasını tercih ediyor. Ancak bu yöntem, tüketicileri ve işletmeleri hukuki açıdan risk altına sokabilir. Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük, son dönemde ödemelerin IBAN üzerinden yapılmasının, tüketiciler açısından büyük riskler barındırdığını belirtiyor.

11:08 Gündem

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 45 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak.

11:07 Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 yıl aradan sonra Irak'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Bu tarihi ziyarette, güvenlik, ticari ilişkiler ve su sorunu gibi konular masaya yatırılacak.

11:04 Ekonomi

Enflasyonda dünya zirvesine oynayan Türkiye, fiyat artışlarında az gelişmişlik ve ekonomik krizler ile özdeşleşen Afrika ülkelerini bile geride bıraktı.