Çelik kasa çalan şüphelilerden 2’si tutuklandı Çelik kasa çalan şüphelilerden 2’si tutuklandı

Mustafa Bakkal Meydanında düzenlenen mitinge Erbakan’nın yanı sıra Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Nurettin Gül,  Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Mehmet Aşıla, İl ve İlçe Başkanları, İl ve İlçe Belediye Başkan Adayları, teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Y R P1-1

“YENİDEN REFAH PARTİSİNİ TEKİRDAĞ’IN EN ÜCRA KÖŞELERİNDE BİLE HEP BERABER YAŞATACAĞIZ”

Mitingde ilk konuşmayı son olarak İl Başkanlığı görevi yürüten ve Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Mehmet Çakı yaptı. Çakı, “5 yıl önce çıktığımız bu yolda Fatih Erbakan’nın önderliğinde, şuan salonlara, ilçelere sığmıyoruz doluyoruz ve taşıyoruz. Hep bir olup, beraber çalışacağız. Yeniden Refah Partisini Tekirdağ’ın en ücra köşelerinde bile hep beraber yaşatacağız. Allah razı olsun, sağ olun.” Diye konuştu.

Y R P4

“MUSTAFA ÇETİN VE İRFAN MANDALI’NIN DAYATMASINI KABUL ETMİYORUZ”

Ardından konuşan Yeniden Refah Partisi Kapaklı Belediye Başkan Adayı Salih Bezgin, “Sayın Genel Başkanımızın huzurunda Kapaklı’ya bir söz veriyorum. 31 Mart akşamı Kapaklı’ya Yeniden Refah Partimizin bayrağını diktiğimiz gün, “rüşvet alanda, verende melundur” yazısını yazacağım. Değişim sancılıdır, büyük adım atmak sancılıdır. 31 Martta giden yol, bir gül bahçesi olmayacak. Zaman zaman aşkımızı ve şevkimizi kırmaya yönelik saldırılar olacak. İlçe ve İl Seçim Kuruluna adaylığımız ile alakalı itiraz ettiler olmadı. Yetmedi Yüksek Seçim Kuruluna itiraz ettiler, yine olmadı. Biz haklı mücadelemizde yılmadan, bıkmadan yine itiraz ettik ve gece 11’de adaylığımız onaylandı. Ama unuttukları bir şey var inanmışların önünde hiçbir güç duramaz. Kıymetli vatandaşlarımız, Kapaklı’mızın geleceğini ve geçmişini ipotek altına alan Mustafa Çetin ve İrfan Mandalı’nın dayatmasını kabul etmiyoruz. Artık söz sizlerindir, milletimizindir.” Dedi. 
Ardından Bezgin, hayata geçirmeye planladıkları projelerden ve çalışmalardan bahsetti. 

“HER KAZANDIĞIMIZ İLÇE BELEDİYESİNE, “RÜŞVET ALANDA, VERENDE MELUNDUR” YAZISINI YAZACAĞIZ”

Mitingin devamında konuşan Yeniden Refah Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Filtekin Şen, “23 Kasım 2018 Cuma günü kurulduğumuz günden beri aralıksız Bir mücadele veriyoruz. Bu haklı gurur, bizim için onur vesilesidir. Bu yanan milli görüş meşalesi, Tekirdağ’da ve tüm Türkiye’de asla sönmeyecektir. Gururla söylemek isterim ki, umutlar artık yerini icraata bıraktı. İcraatın adı ise, Yeniden refah Partisidir.  Bu gösterdiğiniz destek ise, Tekirdağ ve Kapaklı’nın Yeniden Refah Belediyeciyi tarafından alındığının bir göstergesidir. Bu gün burada bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayınız olarak söz veriyorum ki, her kazandığımız ilçe belediyesine, “rüşvet alanda, verende melundur” yazısını yazacağız.” İfadelerini kullandı. 

Y R P3

Ardından Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Nurettin Gül,  Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Mehmet Aşıla’da konuşma gerçekleştirerek vatandaşlara seslendiler. 

Y R P2

“YENİDEN BOLLUK VE BEREKETLİ DÖNEMLER, 2028’DE MİLLİ GÖRÜŞ İKTİDARI İLE MÜMKÜN”

Mitingin devamında Yeniden refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan konuştu. 2028’de iktidar olmaları adına 31 mart seçimlerinin önemli olduğğunu vurgulayan Erbakan, konuşmasının devamında kazandıkları belediyelerin hayata geçireceği bazı projelerden bahsetti.
Erbakan’ konuşmasında şu ifadeleri kullandı: 31 Martta Yeniden Refah Partimize oy patlaması yaptıracağız ki, partimiz 2028’de iktidar olup şuan olan tüm sorunları çözsün. Yeniden bolluk ve bereketli dönemlere dönülmesi, yeniden 2028’de milli görüş iktidarı ile mümkün. Onun yolu ise 31 Marttan geçiyor. 

Y R P-1

ERBAKAN, BAZI PROJELERİNDEN BAHSETTİ

Ahlaklı belediyecilik, kentsel dönüşümü adaletli bir şekilde yapacak. Kul hakkına riayet edere, çevreyi düşünerek, depreme dayanıklılığı gözeterek ve şehirlerimizin kalitesini artırarak yapacağız. Sokak köpekleri ile alakalı vahşete ahlaklı belediyecilik dur diyecek. Köpekleri toplayacağız, en gelişmiş, modern ve  konforlu barınaklarda en güzel şekilde yaşatacağız. Bu barınaklarda veterinerler, doktorlar ve uzmanlar yeterli sayıda görev yapacak. Bu barınakları vatandaşlar internet üzerinden sürekli izleyebilecek. Hayvanların durumunu görmek isteyen vatandaşlara da, belediye ücretsiz servis kaldıracak. Yaşlılarımıza ve çocuklarımıza bu vahşetin uygulanmasına karşı çıkacağız. Ahlaklı belediyecilik uyuşturucuyla her türlü mücadele edecek.

Erbakan’nın konuşmasının ardından belediye başkan adaylarının elini kaldırdı.
Ardından miting son buldu. 

Y R P5

Muhabir: Barış Karapaça