Halk Eğitim Merkezi bünyesinde el sanatları öğretmenliği yapan Aslı Kübra Tırık, kadın istihdamı sağlamak adına öğrencileri ve kadınlar tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünlerin satılacağı işletmesini düzenlenen törenle açtı.

Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Güven Sokak No: 16/6 adresinde bulunan işletmenin önünde gerçekleşen açılış törenine AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Salih Azbay ve Tırık’ın sevenleri katıldı.

 ‘’BENİM ÖNCELİĞİM KADIN İSTİHDAMI SAĞLAMAK’’

Kazada 14 yaşındaki çocuk yaralandı Kazada 14 yaşındaki çocuk yaralandı

Açılışta konuşan işletme sahibi Aslı Kübra Tırık, ‘’Hepiniz hoş geldiniz. Bugün bizi yalnız bırakmadığınız için, manevi desteklerinizi esirgemediğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Benim önceliğim kadın istihdamı sağlamak. O sebeple böyle bir yer açmaya eşimle birlikte karar verdik. Desteklerinizi bekliyoruz. Kadın kadının yurdudur. Ben sizlere yurt olmaya geldim sizlerin de bana yurt olmasını bekliyorum. Çıktığım bu yolda başından beri desteğini hiçbir şekilde esirgemeyen eşime bu yolda çocukluğumdan beri beni kamçılayarak bu işte güzel şeylere sebep olmamı sağlayan anneme babama çok teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Bade Atölye2

Konuşma sonrasında kesilen kurdelenin ardından işletme hizmete açıldı.

Bade Atölye1

Bade Atölye

Muhabir: Tuba Turhan