Hafif ticari araç ile otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı Hafif ticari araç ile otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı

Derin Çatak Şehitlerini Anma Günü programı, Sağlamtaşlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin organizasyonunda Sağlamtaş Mahallesi'ndeki Derin Çatak Şehitliğinde gerçekleştirildi.

Anma Programına; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Vekili Mustafa Özer, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, gaziler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan anma programında, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın konuşması, Gazi İlkokulu öğrencileri tarafından şiirlerini okunması, görevli imam hatipler tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılması ve duaların edilmesinin ardından program son buldu.

DERİN ÇATAK ŞEHİTLERİ HAKKINDA BİLGİ

Bulgar birliklerine karşı çete faaliyetleri yapan Kurt Mehmet'e Bulgar birlikleri tarafından haber yollanarak kendisine bir şey yapılmayacağı yönünde verilen sözlerin ardından Kurt Mehmet ve arkadaşları Bulgar komutanlarına inanarak Derin Çatak Mevkii'nden Sağlamtaş'a geldiler. Fakat sözünde durmayan Bulgar birlikleri Kurt Mehmet, Çalı Abdullah, Veysel Ağa, Bedel Mehmet, Hacı Onbaşıların Mehmet, Hüsniyelerin Süleyman Ağa, Kuranların Küçük Mustafa, Koca Berberlerin Hacı Mehmet, Çınarlıdere'den Mustafa Ağa, Pamukların Hüseyin Ağa ve İbrahim Pehlivan'ı Derin Çatak Mevkiinde infaz ederek katliam yapmışlardır.

Kaynak: Hilal SAVTEKİN