Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor, sahasında Zonguldakspor Basket 67’yi ağırladı. Çerkezköy temsilcisi mücadeleyi 68-65 kaybetti.

29 Ekim Spor Kompleksinde oynanan müsabaka, ilk çeyrekte karşılıklı basketlerle başladı. Zonguldakspor Basket 67 ilk çeyreğin sonlarında hızlı hücumlarla öne geçerken ilk çeyreği 19-15 önde bitirmeyi başardı.

İkinci çeyrekte kontrolü eline alan Çerkezköy temsilcisi hücumlardan boş dönmeyerek aradaki sayı farkını düşürmeyi başardı. Zonguldakspor Basket 67 2. periyotta moladan sonra toparlanırken sert savunma oyunu ile ilk yarıyı 38-31 önde tamamladı.

Tekirdağ U13 Ligi’nde 6. Hafta oynandı Tekirdağ U13 Ligi’nde 6. Hafta oynandı

İkinci yarı sert bir mücadeleye sahne olurken Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor hızlı başladı. Çerkezköy temsilcisi farkı 2 sayıya kadar indirirken, Periyodun sonlarına doğru tekrar toparlanan Zonguldakspor Basket 67 farkı çift hanelere çıkarmayı başardı. Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bu çeyrekte hatalar yaparak 3. çeyreği 58-46 geride kapattı.

Son çeyreğin başında Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü final periyodun da rakibini hataya zorlayarak farkı eritmeye çalıştı. Son dakikalarda farkı 2 sayıya kadar indiren Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü rakibini yakalayamadı ve mücadeleyi 68-65 kaybetti.

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bu sonuçla 19’uncu mağlubiyetini alarak 14’üncü sırada kalırken, Zonguldakspor Basket 67 26’ıncı maçında 24’üncü galibiyetini alarak liderliğini sürdürdü.

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan