Açılışa CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, Kadın Kolları Başkanı Emel Şencan, Gençlik Kolları Başkanı Aytekin Şahinkaya, belediye meclis üyeleri ve belediye meclis üyesi adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ VE İNANIYORUZ Kİ BİZ KAZANACAĞIZ DİYORUZ”

Programın açılış konuşmasını CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez gerçekleştirdi. Yeniden kazanacaklarına inandıklarını belirten Dönmez, “Bu 10 yıllık süreçte Çerkezköy büyüdü, çoğaldı ve çoğalmaya da devam ediyor. Çerkezköy bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Alt yapısından üst yapısına, sosyal alanlarından eğitime, çocuklarından gencine, vatandaşların iyi günden kötü gününe yanında olan bir yönetim sergiledi. Bu yönetimin adı sosyal belediyeciliktir. Şimdi, yeni bir yola çıkıyoruz. Her zaman söylediğim gibi 10 yıldır deneyimli, çalışkan, dürüst ve cesaretle elini taşın altına koyan bir belediye başkanımız var. Bu dönemde de Çerkezköy’e yapacağı hizmetler için hep birlikte onun yanında olup gücüne güç katacağız. Önümüzdeki 5 yıllık bir süreç için sizlerin yeniden desteğini istiyoruz. Yine yeniden hep birlikte başaracağız ve inanıyoruz ki biz kazanacağız diyoruz.” dedi.

“HANGİ SİYASİ PARTİDEN, HANGİ, DÜŞÜNCEDEN OLURSA OLSUN AYRIT ETMEKSİZİN 10 YIL BOYUNCA HİZMET ETTİK”

Programın devamında CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı ve mevcut başkan Vahap Akay konuştu.

Çerkezköy’de otomobil yayaya çarptı Çerkezköy’de otomobil yayaya çarptı

Akay, “ Kıymetli hemşerilerim 10 evvel bir memleket sevdası, bir Çerkezköy Sevdası diyerek yola çıktık. Bu caddelerde bu el ele omuz omuza vererek bir hizmet mücadelesi başlattık. Başlattığımız bu mücadeleye ortak olan kıymetli hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Bize inan, bize güvenen çok kıymetli hemşerilerim,  10 yıllık mücadelemiz 2014 yılının 8 Nisanında başladı. 8 Nisan da kapıdan içeri girerken yakamızdaki parti rozetini çıkartacağımızı söylemiştik. O gün bu gün hangi siyasi partiden, hangi, düşünceden olursa olsun ayrıt etmeksizin 10 yıl boyunca hizmet ettik. Gönül veren herkesle beraber bir hizmet mücadelesi verdik.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Akay, Çerkezköy’de 10 yıldır yaptıkları projeler ve çalışmalardan bahsetti.

GİRDİĞİMİZ İŞİN ALTINDAN ALNI AK, BAŞIMIZ DİK ÇIKTIK

Ardından Akay konuşmasına şöyle devam etti: Millete o çamurlu zor günlerde, bizleri millete şikayet etmeye çalışanlar, gelin Köşem Meydanı burada, Cumhuriyet Meydanı burada, hodri meydan. Çok uğraştık, çok didindik. Derdimiz tasamız Çerkezköy’e hizmetti, derdimiz, tasamız Çerkezköy’ün çocuklarına hizmetti, gençlerine hizmetti. Yeni kanalizasyon inşaatları, yeni yağmur suyu inşaatları, bu alanın tamamında yeni içme suyu hatları, zor günlerden geçtik. Ancak bu günler için yaptık. Haziran 2021 tarihi işe başladığımızda betonun metreküpü 220 liraydı. Birileri siyaset yapmaya çalıştığı o günlerde betonun metreküpü 220 liraydı. 6 ay sonra 700 oldu, bin oldu, 2 bin oldu. İşin başıyla sonu arasında 10 kat fark oldu. Bu zorlu enflasyon şartlarına rağmen, on katlık fiyat farklarına rağmen girdiğimiz işin altından alnı ak, başımız dik çıktık, meydanlarda buluşuyoruz. Tüm yorgunluğumuz nerede bitti biliyor musunuz? Tüm yorgunluğumuz şu havuzun içinde sırılsıklam oynayan çocukları görünce bitti. O çocukların gülen yüzü sayesinde yeniden meydanlarda sizlerle buluşuyoruz.

ARTIK UZUN SÜRELİ PARKLARI OLMAYAN CADDELER ORTAYA ÇIKARACAĞIZ

Otopark sorununa yönelik çalışmalarından bahseden Akay, “Atatürk ve Öztrak Caddesi trafik yoğunluğunu yaşıyor, otopark sorununu yaşıyor. Amfi parkın altında, Güveniş Caddesi’nde, Akbank arkasında ve Şelaleli Parkta yeni oluşacak parklarla otopark sorununu gidereceğiz. Atatürk ve Öztrak Caddesi’ndeki uzun süreli parkları ortadan kaldıracağız. Belediyenin kendi şirketi vasıtasıyla alana hakim olacağız artık uzun süreli parkları olmayan caddeler ortaya çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.

“HALK EKMEK, ÖNÜMÜZDEKİ HAFTADAN İTİBAREN PİDE ÜRETİMİNE BAŞLIYOR”

Akay, “Önümüz Ramazan, 11 Mart’tan itibaren yeniden sofralarda buluşacağız. Birliğin, beraberliğin, komşuluğun hatırını 10 yıllık gelenek iftar sofralarını kurarak yeniden yan yana geleceğiz. Çerkezköy’de 10 yıl evvel başlattık biz bunu. Hatırlarsınız birileri başka sofralarda, iftar sofraları kurardı 5 yıldır Çerkezköy’de sokak iftarından başka iftar sofrası kurulmuyor. Yan yana geldiğimiz bu güzellikleri inşallah bu yıl da yeniden yaşayacağız. Halk Ekmek, önümüzdeki haftadan itibaren pide üretimine başlıyor. Yeter mi? Yetmez. Vatandaşımızı Halk Ekmek ile ucuz ekmekle buluşturduk. Şimdi sırada Halk Et var. Ete ulaşamayan vatandaşlarımıza söz veriyorum, Halk Etle, Halk Sütle buluşacağız.” dedi.

“9 MART’TAN İTİBAREN MEYDANLARDA BULUŞACAĞIZ”

9 Mart itibari ile meydanalar çıkacaklarını dile getiren Akay, “  Meydanlarda buluşacağız, burası bu gün miting alanı gibi oldu. Seçim büromuzu açıyoruz. 9 Mart’ta başlıyoruz. 9 Mart’tan itibaren meydanlarda buluşacağız. Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne yeniden geleceğiz. Bu sefer tane tane neler oldu, neler eksik yapıldı, kimler neleri yapmadı hepsini anlatacağım. Ben bu topraklarda on yıl belediye başkanıysam birileri de beş yıl boyunca başka görevler aldı. O görevlerde kimler neleri yapmadı hepsini anlatacağım. Bizim çocuklarımız 65 kişilik sınıflarda okurken, biz bu çocuklarımıza okul yapalım derken, gelin buna destek olun derken taş koymaya çalışanlar kimler hepsini anlatacağız. Meydanın boş olduğunu zannedenlere Köşem Meydanı’nın bu güzelliğinden sesleniyorum. Meydanlarda buluşacağız. 10 yıl sonra alnım ak, başım dik yeniden meydanlara çıkacağım demiştim, yeniden meydanlara çıktık. Desteğini benden esirgemeyen kıymetli hemşerilerime, annelerime, ablalarıma, kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum, teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

“MAHALLE MAHALLE, KAPI KAPI, SOKAK SOKAK ÇALIŞACAĞIZ”

Akay son olarak, “10 yıllık heyecanımızla, 10 yıllık kararlılığımızla, 10 yıllık Çerkezköy sevdamızla, yepyeni bir mücadelenin arifesindeyiz. Mahalle mahalle, kapı kapı, sokak sokak çalışacağız, 31 Mart'ta sandıklarda buluşacağız. Sevgiyle selamlıyorum, saygıyla selamlıyorum iyi ki geldiniz. Birlikte başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Akay Seçim Ofisi2

Akay Seçim Ofisi1

Muhabir: Tuba Turhan